Króliki i inne cuda królewskie – poznaj historię Gniezna inaczej niż zwykle

Zabierz ze sobą całą rodzinę, zapowiada się świetna zabawa! Trakt Królewski to nowoczesna trasa turystyczna Gniezna, którą możesz przemierzać samodzielnie bądź przy pomocy bezpłatnej aplikacji GOń Królika.

Trasa przeprowadzi Ciebie przez najciekawsze zakamarki miasta, popularne atrakcje turystyczne, ale również przez te mniej znane, ale naprawdę warte uwagi miejsca (jak np. koszary pruskie, secesyjne kamienice centrum Gniezna, park miejski).

Gniezno króliki

Na trakcie odnajdziesz przesympatyczne króliki (jest ich 15). Każdy królik jest inny, posiada jakiś atrybut i opowiada historię dotyczącą pobliskiego miejsca bądź osoby związanej z danym miejscem. Uwaga: dorośli łatwo mogą je przegapić, sięgają mniej więcej do kolan 😉 Rzeźby zostały zlokalizowane w pobliżu ciekawych obiektów, do wielu z nich możesz wejść i rozgościć się w nich na dłużej.

Oprócz królików, spotkasz też 5 królów Polski związanych z miastem oraz postaci z piastowskich legend. Zwiedzanie Gniezna uatrakcyjniają

makiety, tablice informacyjne i infokioski.

Jeśli zdecydujesz się na poznawanie Gniezna z aplikacją – grą GOń Krolika, Twoim przewodnikiem stanie się… Królik Obczaj. Zwiedzanie miasta możesz rozpocząć w dowolnym miejscu. Celem gry jest zostanie królem. Aby zasiąść na królewskim tronie, trzeba znaleźć wszystkie miejsca oznaczone na mapie i wykazać się wiedzą historyczną. Spokojnie, pomoże Ci darmowy przewodnik – możesz pobrać go

ze strony bądź – w formie drukowanej – otrzymać go w punkcie Informacji Turystycznej (Stary Ratusz przy ul. Chrobrego 40/41).

 

Nie trać czasu, bierz rodzinę i idźcie w miasto! Króliki czekają. Na przejście trasy i zwiedzanie potrzebujesz całego dnia. Jeśli chcesz zrobić to na szybko, bez zwiedzania obiektów, powinieneś dać radę w 4 godziny, ale ja zdecydowanie polecam dać sobie znacznie więcej czasu, by naprawdę poczuć to miasto.

Baw się dobrze!

Karolina

Przydatne informacje znajdziesz tutaj:

Trakt Królewski

Trakt Królewski na FB

Gniezno króliki